نکات مهم هنگام خرید تخته وایت برد

انتخاب نوع: نخستین نکته در خصوص خرید تخته وایت برد توجه به نوع آن ها است که برای این منظور می توانید با مطالعه بخش قبلی از همین مطلب با انواع مختلفی از تخته های وایت برد آشنا شوید و بهترین و مناسب ترین مدل را برای خود انتخاب نمایید.
اندازه تخته: تخته های وایت برد در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار موجود می باشند که شما بایستی با توجه به زمینه کاربردی خود از آن ها اقدام به خرید مثلا یک تخته بزرگ برای قرار دادن در یک کلاس آموزشی کنید و یا در صورت استفاده از این قبیل از محصولات در خانه به دنبال خرید تخت هایی با ابعاد کوچک تا متوسط شوید.
وزن محصول: فاکتور مهم بعدی در خصوص خرید تخته وایت برد توجه به وزن آن است. یادتان باشد جتس صفحه و همچنین بدنه تخته بر روی وزن نهایی آن ها بسیار موثر است و چنانچه شما بخواهید از تخته خود در جاهای مختلف استفاده کنید و نیاز به حمل آن داشته باشید، باید مدلی را خریداری کنید که از وزنی مناسب جهت سهولت در جا به جایی برخوردار باشد.
جنس بدنه: تخته های وایت برد می توانند از جنس پلاستیک، فلز، چوب و همچنین شیشه باشند. انتخاب این مورد تنها بسته به سلیقه و نظر شما دارد البته فراموش نکنید که جنس این نوع از محصولات آموزشی بر روی قیمت فروش آن ها نیز کاملا موثر می باشد.
نحوه استفاده: برخی از تخته های وایت برد قابل نصب بر روی دیوار و برخی دیگر قابل نصب بر روی پایه هایی مستحکم هستند و این شما هستید که باید مشخص کنید چه نوع تخته وایت بردی مناسب استفاده برایتان می باشد.
قیمت تخته وایت برد: تمام نکات گفته شده از جمله موارد تاثیرگذار بر روی قیمت تخته وایت برد بحساب می آیند و اکنون این شما هستید که باید مشخص کنید به دنبال خرید چه محصولی و با چه کیفیتی برای انجام امور درسی و آموزشی خود می باشید.
قیمت تخته وایت برد: تمام نکات گفته شده از جمله موارد تاثیرگذار بر روی قیمت تخته وایت برد بحساب می آیند و اکنون این شما هستید که باید مشخص کنید به دنبال خرید چه محصولی و با چه کیفیتی برای انجام امور درسی و آموزشی خود می باشید.

آشنایی با انواع مختلفی از تخته وایت بردها


مدل معمولی:

- تخته های ساده ای هستند که در اندازه های مختلف به بازار عرضه شده اند
- می توان از آن ها بر روی دیوار و یا پایه هایی جداگانه استفاده نمود

مدل مغناطیسی:

- در حقیقت همان مدل تخته وایت بردهای معمولی هستند که از قابلیت جذب آهنربایی برخوردار می باشند
- می توان بر روی صفحه سفید این مدل تخته ها از ماژیک، تخته پاک کن و همچنین کاغذهایی که قابلیت چسبندگی مغناطیسی دارند استفاده کرد

مدل شیشه ای:

- شیک ترین نوع تخته های وایت برد در بازار هستند
- به دلیل سطح شیشه ای و صیقل خورده خود، ماژیک ها با راحتی بیشتری بر روی آنان به حرکت در می آیند
- وضوح نشان دادن محتواهای نوشته شده بر روی آن ها بسیار بهتر از مدل های دیگر می باشد
- ناگفته نماند تخته وایت بردهای شیشه ای ضد لک و مقاوم در برابر سایش هستند

مدل سرامیکی:

- جدیدترین نوع از تخته وایت برهای موجود در بازار است
- به دلیل ساختاری سرامیکی آن، می توان از هر ماژیکی برای نوشتن بر روی آنان بهره گرفت
- ضد لکه و ضد سایش هستند و امکان پاک نشدن محتوا از روی آنان به هیچ وجه وجود ندارد
- به دلیل کیفیت و دوام بالا خود، بسیاری از فروشندگان از لفظ ضمانت مادام العمر برای فروش این نوع از تخته ها استفاده می کنند

مدل هوشمند:

- این نوع از تخته های سفید رنگ با پیشرفت تکنولوژی و آمیختن آن با ساختار کلاسیک خود ایجاد شده اند
- بهترین گزینه برای استفاده در محیط های آموزشی و دانشگاه های جهان محسوب می شوند
- جهت نوشتن بر روی صفحه این مدل تخته ها باید از قلم های مخصوصی استفاده نمود
- ناگفته نماند درگاه های اتصال کننده گوناگونی نیز مطابق سلیقه شما مشتریان بر روی بدنه این مدل از تخته های آموزشی نیز تعبیه شده است

قیمت وایت برد وایت برد چیست و از چه اجزایی تشکیل شده وایت برد مغناطیس در چه سالی برای اولین بار تولید شد؟ وایت برد های وایت برد برتر تاریخچه وایت برد


نحوه نگهداری درست از
وایت برد


تمیز کردن وایت برد

در این مقاله در مورد اینکه چطور باید استفاده از چندین ماه گذشتن از خرید وایت برد اینکه چطور باید کاری کنیم که وایت برد را بشود تمیز نگه داشت صحبت میکنیم. استفاده از وایت برد امروزه بسیار فراگیر شده و البته تمیز کردن وایت برد هم مراحل و آموزشهایی دارد که به طول عمر وایت برد کمک میکند. تمیز کردن وایت برد بسیار ساده و راحت میباشد فقط باید به صورت صحیح و اصولی اقدام به تمیز کردن وایت برد کرد.

قیمت وایت برد وایت برد چیست و از چه اجزایی تشکیل شده وایت برد های وایت برد برتر وایت برد مغناطیس در چه سالی برای اولین بار تولید شد؟
مواد استفاده شده در ماژیک وایت برد عبارتست از :

۱- اسيد استيك
۲- اسید بوریک
۳-اسید کرومیک
۴-اسید کلریدریک

در هنگامی که افراد با دست خود جوهر ماژیک را از روی تخته پاک می کنند و از تخته پاک کن استفاده نمی کنند این اسید ها به پوست آنها آسیب میرساند و پوست آنها را ار بین میبرد.

هم چنین گاهی این مواد جذب پوست می شوند و موجب سرطان های پوستی می شوند. ولی چون ما توجهی به این موضوع نداریم با نادانی به پوست خود آسیب میزنیم واین موضوع را کم اهمیت می دانیم.

این ذرات پس از پاک شدن هم به هم می چسبند و همین چسبندگی موجب می شود که این ذرات به دیواره های ریه ی ما بچسبند. البته مارکی هم پیدا شده است که ذراتش به هم نمی چسبند و جلوی این فاجعه رامی گیرند. برای دوام بیشتر هر چند ماه یک بار آن ها را تمیز کنید.

وسایل مورد نیاز جهت تمیز کردن وایت برد آزمایشگاه:

۱- آب
۲- الکل
۳- دستمال مرطوب الکل دار
۴- اسپری تمیز کننده
۵- دستمال کاغذی
۶- تخته پاک کن
۷- ژل ضد عفونی کننده

برای تمیز شدن تخته وایت برد
چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

۱- با استفاده از تخته پاک‌کن ابتدا کل سطح وایت‌برد را تمیز کنید.

۲- ژل ضدعفونی‌کننده را پشت دستمال کاغذی (لوله‌ای) بریزید و کل تخته را با آن تمیز کنید. الکل موجود در ژل به از بین رفتن لکه‌ها کمک می‌کند.

۳- با دستمال مرطوب الکل‌دار، سطح وایت‌برد را تمیز کنید. سپس دستمال کاغذی خشک را روی تخته بمالید.

۴- برای پاک شدن خطوط مقاوم، از اسپری‌های تمیزکننده دارای الکل (استاندارد) و دستمال کاغذی استفاده کنید.

۵- با مقدار مساوی آب و الکل، محلول درست کنید. دستمال کاغذی را داخل آن فرو برده و وایت برد را تمیز کنید.

۶- دستمال را محکم روی خطوط مقاوم فشار دهید. در این مرحله، دستمال باید کاملا مرطوب و آغشته به الکل باشد.

۷- بگذارید وایت‌برد قبل از استفاده مجدد دو ساعت در هوای آزاد خشک شود. ممکن است در اثر تماس به ظاهر خشک شده باشد اما برای کاملا خشک شدن به چند ساعت زمان نیاز دارد.

قبل از پاک کردن تخته، بگذارید جوهر ماژیک ۱۰-۸ دقیقه خشک شود چون پاک کردن جوهر خیس، لکه به جا می‌گذارد.

نکات اساسی درباره
تمیز نگهداشتن تخته
وایت برد

به طور کلی پس از خرید یک وسیله مهمترین نکته ای که باید توجه داشته باشیم نگهداری صحیح از آن می باشد. که امروزه این مورد به دلیل افزایش قیمت چشمگیر اجناس بسیار مهم می باشد. زیرا با کمی دقت و نگهداری می توان از ازبین رفتن اجناس و به هدر رفتن سرمایه جلوگیری کرد. حال برای نگهداری صحیح تخته وایت برد باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

ابتدا باید توجه داشته باشیم که هنگام خرید دقت کنیم که چه جنسی با چه درجه کیفیتی را خریداری می کنیم، زیرا هرچه کیفیت تخته وایت برد بالاتر باشد مسلما عمر بیشتری دارد. پس از خرید تخته وایت برد مرغوب باید توجه داشته باشید که از هر ماژیکی برلی نوشتن روی آن استفاده نکنید و فقط از ماژیک های وایت برد مرغوب استفاده شود زیرا ماژیک‌های وایت برد متفرقه و با کیفیت پایین به صفحه وایت برد می‌چسبند و به خوبی تمیز نمی شود و به مرور زمان صفحه وایت برد را دچار تغییر رنگ می‌کنند و پس از مدتی لکه‌هایی روی تخته وایت برد مشاهده می‌شود که دیگر قابل تمیز کردن نیست و یا به سختی از بین می‌رود.

نکته دیگری که کمتر کسی به آن توجه می کند تخته پاک کن می باشد که متاسفانه برخی از افراد از هر تخته پاک کن و یا پارچه ای برای تمیز کردن استفاده می کنند. اما باید توجه داشت که تخته پاک کن مورد استفاده باید سطح نرمی داشته باشد و خیلی زبر نباشد تا به مرور زمان روی صفحه تخته وایت برد خط و خش ایجاد نکند که همین امر به مرور زمان باعث از بین رفتن صفحه تخته وایت برد می شود. برخی از افراد تصور غلطی که دارند با تخته پاک کن خیس اقدام به پاک کردن می‌کنند که این خود باعث بجای ماندن لک روی صفحه می‌شود و از عمر مفید آن می‌کاهد. یکی از بهترین نمونه های تخته پاک کن‌ها، تخته پاک کن‌های نمدی و ابری است که هم به صفحه آسیب نمی رساند و هم به راحتی و کامل تخته وایت برد را تمیز می کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت ،مدت زمانی است که نوشته روی تخته وایت برد می ماند . برای این که پس از پاک کردن ماژیک از روی تخته وایت برد اثری باقی نماند و روی تخته لک نماند نیاز است تا پس از نوشتن،نوشته روی صفحه حتما پاک شود و نهایتا چند ساعت بیشتر نوشته روی تخته نماند. زیرا اگر نوشته ها به مدت طولانی روی تخته وایت برد باشد و تمیز نشود مثلا پس از چند روز ،به راحتی پاک نمی شود و لک باقی می‌ماند.